Menu Zamknij

Łowiska karpiowe dolnośląskie

Przegląd wybranych łowisk

Gdzie wybrać się na wielkie kabany na Dolnym śląsku? Jakie łowiska karpiowe dolnośląskie są szczególnie polecane? Takie pytania często powtarzają się zarówno na grupach wędkarskich na FB, jak i zapytaniach w Internecie.

Czy na Dolnym Śląsku jest w ogóle gdzie łowić?

Akurat ten region jest jednym z najbogatszych w naszej bazie, jeśli chodzi o ilość łowisk komercyjnych, i to nie tylko typowo karpiowych. Postaram się Wam przybliżyć kilka propozycji, które moim zdaniem są godne polecenia i które często są typowane i wymieniane wśród wędkarzy jako topowe dolnośląskie łowiska karpiowe.

Zatem do dzieła 🙂 Przedstawiamy najlepsze dolnośląskie łowiska karpiowe.

Łowisko Spalona

Łowisko Spalona to pierwszy punkt na mapie wędkarskiego Dolnego Śląska. Akwen ten leży niedaleko Legnicy i jest wielkości 35 hektarów! Dla wędkarzy przygotowano 18 stanowisk wędkarskich (w większości jednoosobowych, a na dwóch można łowić jedynie podczas zawodów). Daje to nam naprawdę sporo miejsc do obłowienia na jednego wędkującego!


Łowisko jest pożwirowe i nie jest to typowa wanna z rybami. Ten kto myśli, że przyjedzie, zarzuci i wyciągnie swoje PB, może się trochę zdziwić.
Głębokość w tym zbiorniku sięga aż 10 metrów, a mieszkańcy są dopiero poznawani przez wędkarzy. Jednak okazów tutaj nie brakuje, ponieważ w samym roku 2021 padło sporo karpi powyżej 20 kg, a rekord na ten moment wynosi aż 28 kg. Trochę mniejszy jest największy złowiony do tej pory amur, który liczył sobie dokładnie 20,2 kg!

Jak widzicie potencjał wody jest ogromny. Jeśli dodać do tego możliwość skorzystania z prądu, prysznica i łazienki w “Rybaczówce”, okazuje się, że można zakotwiczyć tutaj na zdecydowanie dłuższy czas. Plusem dla wszystkich łowiących karpie będzie fakt, iż niedopuszczalne jest tutaj łowienie innymi technikami połowu niż metodą karpiową. Nie spotkacie tutaj feederowców, czy łowiących na spławik. Gospodarz wiedząc jakie sztuki pływają w jego łowisku, wykluczył taką możliwość.

Łowisko Pogalewo

Kolejnym łowiskiem karpiowym, które powinniście odwiedzić w tym rejonie jest łowisko Pogalewo. Woda ta jest o wiele mniejsza od poprzedniej i liczy sobie 3,5 ha. Dostępnych jest tu pięć stanowisk dwuosobowych. Zbiornik ma bardzo urozmaiconą linię brzegową, a w wodzie występuje roślinność, która trochę utrudnia wędkowanie, ale dla prawdziwego karpiarza to przecież dodatkowa gratka. 😉


Gospodarze postanowili nie zarybiać tej wody małymi okazami, dlatego do wody wpuszczane są jedynie osobniki ważące powyżej 10 kg. Łączna populacja karpia i amura w tej wodzie wynosi ponad 1000 sztuk, więc szanse na złowienie fajnego okazu są bardzo realne!

Rekord wody na ten moment wynosi 27 kg!

Oprócz tego właściciele przygotowali na każdym stanowisku domki, które pozwolą na dłuższą zasiadkę w komfortowych warunkach.
Na terenie znajduje się również domek z prysznicem, pralnią itd. Oczywiście, jest to woda tylko dla tych, którzy stosują zasadę złów i wypuść. Wszystkie te udogodnienia sprawiają, że Pogalewo polecane jest na zasiadki karpiowe, szczególnie dla tych, którzy poszukują łowiska z domkiem nad samym stawem, z odrobiną komfortu i w pięknym otoczeniu! Tak samo jak na poprzedniej wodzie, nie spotkacie tutaj nikogo łowiącego na feedery czy spławik.
Właściciel wykluczył te metody połowu.

Szmaragdowy Staw

Szmaragdowy Staw brzmi trochę jak zaczarowane miejsce i w zasadzie to nim jest. Woda ta znajduje się pod opieką Polskiej Federacji Wędkarstwa Karpiowego, która dokłada starań, aby wędkarze karpiowi mogli się cieszyć zarówno z samego miejsca, jak i ryb w nim pływających. Przygotowanych jest 10 stanowisk dwuosobowych, na liczącym 6,5 ha lustrze wody. Zbiornik ten powstał po byłej piaskowni.


Oczywiście obowiązuje na nim zasad no kill. Na łowisku wymagana jest wcześniejsza rezerwacja stanowisk, która odbywa się online co mocno ułatwia sprawę. Woda ta nie należy do łatwych, co powinno ucieszyć wszystkich wymagających łowców karpi. Obecny rekord łowiska wynosi 27,06 kg, co jest chyba najlepszą zachętą do odwiedzin tego miejsca.

Turkusowy Zalew

Ostatnim łowiskiem karpiowym na terenie województwa dolnośląskiego, które polecę jest Turkusowy Zalew. Pobyt tam można określić jednym słowem- EKSKLUZYWNY! Woda ma piękny kolor, jedynie 5 stanowisk na 30 hektarów wody i na dodatek waleczne i duże karpie.

Czego chcieć więcej?

No może pięknie przygotowanych domków z pomostami nad samą wodą?
Lub apartamentu z dużym tarasem i widokiem na wodę?
A może Wifi?

Niee to już przestarzałe 😛
Tutaj dla gości dostępna jest również strefa rekreacyjna z basenem, jacuzzi, sauną 🙂
Dla tych, którzy chcieliby aktywnie spędzić czas, przygotowano również boisko do badmintona. Oczywiście, nie samymi atrakcjami karpiarz żyje, zatem warto tutaj wspomnieć, iż obecny rekord łowiska wynosi 26 kg.
Jedyny mankament tego miejsca to cena za pobyt i możliwość rezerwacji jedynie na minimalną ilość dób. Z drugiej strony, za komfort i możliwość korzystania z tak bogatej oferty, trzeba sięgnąć do kieszeni i dostosować się do warunków jakie wyznaczył obiekt.

Oczywiście nie są to wszystkie dolnośląskie łowiska karpiowe. Jednak spośród tych czterech wód na pewno uda się wytypować tą, która będzie wam najbardziej odpowiadać. Pytanie tylko czy postawicie raczej na minimalizm czy wyjazd karpiowy jak z marzeń 😉

Jeśli uważasz, że jakieś łowisko zdecydowanie powinno znaleźć się na tej liście, daj nam znać. Zostaw komentarz lub skontaktuj się z nami przez facebooka.

Maja Gronowska-Domiter

Podobne wpisy

Powiadomienie
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
error: Strona jest zabezpieczona
0
Skomentuj łowiskox