Menu Zamknij

Łowiska komercyjne kujawsko-pomorskie

Długie

Przegląd wybranych łowisk

Pytanie gdzie łowić, gdzie na ryby aby coś złapać powtarza się zarówno w Internecie, jak i rozmowach wędkarskich twarzą w twarz. Chcę trochę ułatwić zadanie poszukującym odpowiedzi na to pytanie. I tak, dzisiaj, przedstawiamy najlepsze łowiska kujawsko-pomorskie.

                Można powoli odczuć, iż coraz więcej osób porzuca wody PZW na rzecz łowisk komercyjnych czy prywatnych. Poszukują stawów, które dadzą możliwość powalczenia z rybą i to najlepiej jeszcze zacnych rozmiarów.

Jedni mówią: “łowić w wannie to każdy potrafi”, inni natomiast gorąco obstają przy tym, że nawet na rybnej komercji możesz zejść o blanku. Jak ryba nie chce brać, to choćbyś jej złoto sypał nie weźmie.

A właściciele wód mniejszych i większych, skrzętnie wykorzystują ten popyt na chęć złowienia czegoś większego i dopuszczają kolejne kabany do swoich akwenów. I chwała im za to 😉

                Właśnie idąc tym trendem, chciałabym Wam dziś przedstawić najpopularniejsze łowiska z województwa kujawsko-pomorskiego. Oczywiście będzie to moja subiektywna opinia, oparta również na informacjach i opiniach, które udało się zebrać, a czasami również na własnych odczuciach.

No to zaczynamy 🙂

Rancho Mała Nieszawka

                Jednym z pierwszych łowisk, które często pojawiają się w kategorii MUSISZ odwiedzić, są piękne sztuki itd., szczególnie jak pada pytanie o łowiska w okolicy Torunia, jest Rancho Mała Nieszawka. Łowisko to położone jest na terenie kompleksu hotelowego ( z możliwością wynajęcia pokoi i apartamentów) wraz z restauracją.

Wielkość lustra wody to około 4 ha, na które składają się dwa stawy. Można tutaj łowić zarówno w dzień, jak i w nocy. Woda jest typu “no kill” czyli po złowieniu wypuszczamy rybę z powrotem do wody. Zasada ta nie dotyczy pstrąga (pstrągi występują na małym zbiorniku pstrągowym). Właściciel obiektu umożliwia wypożyczenie podstawowego sprzętu wędkarskiego.

Plusem łowiska jest również to, iż opłatę za dzienne łowienie mamy do wykorzystania w restauracji. Jest to też świetna baza wypadowa do zwiedzania toruńskiej starówki czy okolicznych atrakcji. Mankamentem tego kompleksu, często podnoszonym przez klientów, są ceny w restauracji.

Lisi Ogon

                Myśląc “łowiska kujawsko-pomorskie”, nie można przejśc obojętnie obok wody Lisi Ogon w okolicy Bydgoszczy. Cały kompleks to aż 42 ha lustra wody, brzmi nieźle co? Jednak dla wędkarzy udostępnione jest 12 ha, na co składa się duży zbiornik karpiowy ( około 8,5 ha) oraz mniejszy wielogatunkowy. Po wcześniejszym uzgodnieniu, można łowić tutaj w nocy, jednak jedynie na łowisku karpiowym. Ryby powyżej 3 kg wracają do wody, za co ogromny plus. Na łowisku występują karpie 20 +, a największą populację stanowią te w okolicy 4-10 kg. Przed przyjazdem warto zapoznać się z regulaminem tej wody, aby nie odjechać zniesmaczonym. Wymóg posiadania maty i podbieraka karpiowego raczej w dzisiejszych czasach nikogo nie dziwi, ale już wędki min. 3 LBS może dla niektórych być niemiłym zaskoczeniem… Na miejscu znajduje się również sklepik wędkarski.

Łowisko Ciepień

                Łowisko Ciepień to 18,2 ha czystej karpiowej uczty 🙂 Akwen położony niedaleko od Torunia czy Golubia Dobrzynia. Średnia głębokość wynosi 4 m, a najgłębsze miejsca dochodzą do 6 m.

W zbiorniku dominują amury i karpie, niektórych waga przekracza magiczne 20 kg… Ogromny, zalesiony teren, który dodatkowo jest monitorowany i ogrodzony i możliwość wynajęcia pokoju pozwala na wypoczynek. Dla wędkujących wyznaczono 14 stanowisk wędkarskich, na których śmiało można rozbić namiot. Kolejnym plusem tego łowiska jest dostęp do prądu na większości stanowisk.

Jako minus podnoszone są przede wszystkim kwestie opłat oraz możliwość skorzystania z prysznica, jeśli wędkujesz powyżej 3 dób. Moim skromnym zdaniem, możliwość skorzystania z tego udogodnienia, powinna być wliczona w cenę, która nie należy do najniższych…

Hermanowo

                W okolicy Grudziądza leży jezioro Hermanowo, na którym to utworzono również łowisko. Akwen ma wielkość 10 ha, średnia głębokość 6-7 metrów, a w najgłębszych miejscach dochodzi do 10 m. Na łowisku utworzono 8 stanowisk dwuosobowych, na których jest dostęp do prądu, a nawet Wi-Fi. Ponadto można zamówić na stanowisko ziarna czy kulki. Najważniejszą zasadą stosowaną na tym zbiorniku jest “no kill”, za co oczywiście ogromny plus.

Właściciel pozwala, po zakupie licencji dziennej, na spinningowanie czy połów z lodu. Pływają tutaj m.in. dwie perełki pełnołuskie o wadze około 25 i 27 kg… Kto już się spakował?

Łowisko Samsieczno

               Położone niedaleko od Ślesina oraz Nakła nad Notecią Łowisko Samsieczno to woda nie tylko dla karpiarzy, ale i świetne łowisko spinningowe z dużymi okazami drapieżnika. Łowisko składa się z dwóch naturalnych polodowcowych akwenów i na obydwu obowiązuje zasada złów i wypuść!

Ewidentnym plusem jest możliwość zrobienia rezerwacji na stronie łowiska.

Dla komfortu wędkujących karpiarzy utworzono tu zaledwie 8 stanowisk dwuosobowych w iście angielskim stylu, z doprowadzonym prądem, łódką i niewielkimi domkami, w których możemy położyć swoje graty czy rozłożyć łóżka karpiowe 🙂

Mniejszy zbiornik świetnie sprawdzi się do łowienia na methodę. Ciężko znaleźć minusy tej wody- ryby są, udogodnienia również, możliwość połowu różnymi metodami i przystępne ceny. Nic tylko klikać i rezerwować 🙂

                Powyżej podaliśmy wybrane łowiska kujawsko-pomorskie, które często przywołują wędkarze w momencie polecania wody w tym właśnie rejonie. A wy jakie wody polecicie z tego obszaru? Jeżeli chcielibyście coś dodać, to zostawcie komentarz lub napiszcie do nas na facebooku.

Maja Gronowska-Domiter

Podobne wpisy

Powiadomienie
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
error: Strona jest zabezpieczona
0
Skomentuj łowiskox