Menu Zamknij

Łowiska komercyjne podkarpackie

Ocieka

Przegląd wybranych łowisk

                Gdzie wybrać się na ryby w województwie podkarpackim? Gdzie jest dużo ryb i ładne sztuki? Które łowiska podkarpackie, naszym zdaniem, są popularne i mają dobre opinie?

Najlepsze łowiska podkarpackie czas przedstawić 🙂

Leśna Przystań Ocieka

                Stosunkowo młodym, acz już bardzo popularnym łowiskiem jest Leśna Przystań Ocieka. Woda ta mieści się pomiędzy Rzeszowem a Tarnowem, niedaleko Dębicy, Mielca czy Kolbuszowej. Całe łowisko składa się z 4 zbiorników. Każdy z wędkarzy znajdzie tutaj coś dla siebie – jest zbiornik spinningowy, karpiowy jak i największy, na którym świetnie sprawdzi się method feeder czy spławik.

Leśna Przystań to przede wszystkim ogromna, zadbana przestrzeń, ponad 25 ha terenu, ogrodzenie, przystrzyżona trawka, ubikacje. Sama powierzchnia lustra wody to ponad 15 ha. Największy zbiornika zwany “Podkową” to 9 hektarów wody i około 41 stanowisk wędkarskich. Wśród nich stanowiska typu komfort (większa przestrzeń) oraz VIP – z możliwością wynajęcia domku, położonego na wyspie.

W zbiorniku karpiowym zwanym “Czarnym Stawem” znajdziemy karpie i amury 20 +. Właściciele ciągle pracują nad tymi wodami, dorybiają i dbają o klienta. W ostatnich dniach, nowym mieszkańcem został niespełna dwumetrowy sum…

Łowisko to zbiera dobre opinie, które mogę potwierdzić również, ze względu na pobyt na tej wodzie. Ewidentnym plusem jest możliwość przyjazdu z namiotem, przyczepą. Jednak minusem, według niektórych, są opłaty za łowisko, choć moim zdaniem, nie odbiegają one od średnich cen, które znam. Oczywiście warto pojechać i przekonać się samemu 😉

Łowisko Zgoda

                Kolejną wodą prywatną, która często polecana jest zarówno przez internautów, jak i w kuluarach, jest łowisko Zgoda. Akwen ten leży w pobliżu Jarosławca. Same łowisko to 10 hektarów lustra wody. Do dyspozycji wędkarzy jest 15-ście stanowisk dwu i trzyosobowych. Teren jest zadbany, brzeg niski, drzewa nad głowami, a i udogodnień nie brakuje. Mamy tutaj pole namiotowe, domek do wynajęcia, sklepik i bar (zimne piwo z nalewaka i zapiekanki 😀 ). Przejdźmy jednak do tego co najważniejsze na łowisku – do ryb. Występuje duża populacja sporych karpi. Okazy 20 + nie należą do rzadkości. Ponadto trafiają się również amury powyżej 20 kg. Pokaźnych rozmiarów jest też drapieżnik – największy złowiony sum ważył 50 kg. Biorąc pod uwagę rybostan i udogodnienia, nie ma co się dziwić, iż łowisko to jest jednym z najpopularniejszych w rejonie podkarpacia.

Łowisko u Schabińśkiej

                Tym razem łowisko dla całej rodziny – Łowisko u Schabińśkiej. Spora ilość atrakcji dla dzieci (w tym park rozrywki), hotel, bar, domki i wiele innych, sprawia, iż woda ta jest najczęściej polecana dla wędkarzy poszukujących łowisk na rodzinne wypady na Podkarpaciu. Jest to woda typowo karpiowa, a pływają w niej naprawdę niezłe kabany. Tołpygi powyżej 20 kg (w tym albinosy gold około 25 kg), sumy dochodzące do 2 metrów, karpie i amury oscylujące w granicach 20 kg. Ostatnimi czasy, niestety, pojawiły się niepochlebne opinie odnośnie restauracji w tym miejscu, warto zatem mieć to na uwadze.

Stary San Hurko

               Ostatnim polecanym łowiskiem będzie Stary San Hurko. Jest to starorzecze Sanu o powierzchni 25 hektarów. Na łowisku znajdują się ławeczki, stoliki. W sezonie można łowić całą dobę. Po sezonie woda czynna jest w weekendy. Akwen ten jest monitorowany, a na terenie znajduje się sklepik wędkarski. Z pewnością kolejnym plusem tej wody są wózki, którymi możemy przetransportować swoje klamoty na stanowisko.

Woda jest systematycznie zarybiana, a teren pięknie przygotowany. Ceny również nie są wygórowane, stąd zapewne wynika duże zainteresowanie tą wodą. Ostatnim plusem, który wymienię jest możliwość spinningowania (zarówno z brzegu, jak i z łodzi), co nie zdarza się często na łowiskach komercyjnych.

Wszystkie te łowiska podkarpackie zadowolą nawet bardzo wybrednych wędkarzy. Każde z nich jest inne pod względem ukształtowania, pochodzenia i dna. W związku z tym, wszystkie wydają się ciekawą propozycją do wędkowania.

Jeśli Twoim zdaniem brakuje jakiegoś łowiska w przeglądzie, to zostaw komentarz lub skontaktuj się z nami przez facebooka.

Maja Gronowska-Domiter

Podobne wpisy

Powiadomienie
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
error: Strona jest zabezpieczona
0
Skomentuj łowiskox