Menu Zamknij

Łowiska komercyjne pomorskie

Jeleń

Przegląd wybranych łowisk

                Jak często planując zasiadkę zastanawiasz się gdzie jest faktyczna możliwość złowienia ryby? Gdzie nie musisz się zastanawiać czy ryby te w ogóle są w wodzie? Czy ktoś ich nie odłowił tymi mniej konwencjonalnymi sposobami “wędkowania”? Pomorskie łowiska komercyjne, prywatne, które dbają o wędkarza i jego satysfakcję ze złowienia ryby życia i pobicia swojego PB 🙂

Pomogę ci wybrać takie wody w województwie pomorskim!

Łowisko Jezioro Psinko

                Jednym z pierwszych łowisk, które chciałabym przedstawić i polecić w województwie pomorskim jest Łowisko Jezioro Psinko. Woda ta znajduje się w pobliżu Kościerzyny, Nowej Karczmy, trochę dalej od Gdańska czy Trójmiasta.

Jest to naturalny zbiornik z bardzo urozmaiconym dnem. Wielkość łowiska to 13 ha, a głębokość dochodzi do 10 m. Ogromnym plusem tego miejsca jest fakt, iż od tego roku woda stała się całkowiecie “no kill”. Ponadto właściciel mocno postanowił dorybić w związku z wprowadzeniem tej zasady. Nie mamy tu wyznaczonych stanowisk, co pozwala na swobodny wybór miejsca.

Jest również kilka miejsc do pozostawienia samochodu. Niestety nie do wszystkich miejsc jest dojazd. Aby móc tam dotrzeć, będziemy musieli wykonać spacer farmera ze wszystkimi gratami wędkarskimi. Minusem na ten moment ( ale ma się to zmienić i mocno trzymamy za to kciuki), jest brak możliwości łowienia w nocy. Wyznaczone są jedynie pojedyncze dni, ogłaszane wcześniej na stronie FB, w których możemy rozbić swój sprzęt i podziwiać gwiazdy.

Łowisko Kłodzionko

                Kolejną wodą, niezwykle popularną i uznawana za jedno z najlepszych łowisk na Pomorzu jest łowisko Kłodzionko. Ponownie jest to naturalny, około 8,3 ha zbiornik uroczo usytuowany na Kaszubach i otoczony głownie lasem i polami. Na łowisku obowiązuje zasada złów i wypuść i dotyczy ona każdej złowionej ryby.

Dla wędkarzy wyznaczono tutaj 21 stanowisk wędkarskich, które szczególnie w sezonie letnim, rozchodzą się jak świeże bułeczki. Warto wcześniej zadzwonić do właścicieli i upewnić się, że znajdzie się dla nas miejsce. Można tu łowić w nocy i rozbić namiot. Kawałeczek od jeziora, właściciele oferują noclegi.

Cena za łowienie również jest przystępna, co zdecydowanie przekłada się na duże zainteresowanie tą wodą. Wszak to magiczne połączenie – duże sztuki (a występują ponad 20 kg karpie czy ponad metrowe szczupaki) i opłata, która nie zrujnuje budżetu domowego 🙂

Jezioro Miłoszewskie

                Jak myślisz duże karpie i łowiska pomorskie to odpowiedź jest tylko jedna- jezioro Miłoszewskie! Łowisko to znają chyba wszyscy karpaiarzom. Niejeden miał okazję nauczyć się pokory na tym zbiorniku wyczekując swojego magicznego piiiii. Jezioro to ma powierzchnię niecałych 36 ha i głębokość do 28 metrów. Wyznaczono tu 49 stanowisk wędkarskich. Łowisko to, jak przystało na Kaszubskie warunki, jest również malowniczo usytuowane – otoczone lasem. Właściciel dba o rybostan, a zasada “no kill” dotyczy karpia i szczupaka. Inne gatunki mają wymiary i okresy ochronne, które znajdziecie w regulaminie. Jednak Miłoszewskie to nie tylko połów metodą karpiową. Możemy tutaj spinningować, spławikować czy łowić na feedera. Woda ta jest gorąco polecana przez wszystkich, a w sezonie ciężko znaleźć wolne miejsce bez wcześniejszej rezerwacji.

Jezioro Jeleń

                Teraz woda, która polecana jest przede wszystkim całym rodzinom. Atrakcje tutaj znajdziemy nie tylko dla dzieci, ale i dla żon, które nie podzielają naszej pasji i chętnie skorzystają z innych dobrodziejstw :). W sezonie letnim dzieci korzystają z dmuchańców, małego basenu. Możemy wypocząć na leżakach na plaży czy też aktywniej spędzić czas z pociechami grając w kręgle. Panie natomiast mogą skorzystać z masaży czy SPA. Jakby tego było mało, łowisko to oferuje możliwość wynajmu noclegów na różną kieszeń. Od pokoi w domu rybaka, przez apartamenty z jacuzzi, po domki. O jakim łowisku mowa? Jezioro Jeleń – to naturalny zbiornik wodny o powierzchni ponad 30 ha i głębokości dochodzącej miejscami do ponad 20 m.

Nie jest to przysłowiowa wanna, a nawet najbardziej wprawieni wędkarze, mogą zejść o blanku. W jeziorze tym, znajdziemy nie tylko karpie i amury, ale również dorodne drapieżniki (szczupaki, okonie, sandacze), które możemy łowić zarówno z brzegu jak i z łodzi. Bliskość autostrady pozwala na szybki dojazd, a lokalizacja – w pobliżu Gniewu i Kwidzyna – może być świetną bazą wypadową na inne pomorskie łowiska, czy do zwiedzania okolicznych miast i zamków.

Jezioro Krążno

                Ostatnim wymienionym tutaj i znanym z pięknych ryb łowiskiem jest jezioro Krążno. Połowy na tym, znowu naturalnym, zbiorniku, owiane są legendą. Świadczy o tym zapełniony kalendarz rezerwacji w sezonie letnim i nie tylko w nim. A dlaczego? No może dlatego, iż rekord tej wody na ten moment przekracza 30 kg? Może dlatego, iż pięknie otacza je las?

Może dlatego, że właściciele oferują możliwość wynajmu pokoi zaledwie 100 m od jeziora? A może dlatego, iż w wodzie tej pływają również ładne sztuki suma? Moim zdaniem, na sukces tej wody składają się wszystkie te czynniki, jak również fakt, iż na wszystkie stanowiska (15 wyznaczonych) dojedziemy swobodnie samochodem, rozbijemy namiot i w spokoju będziemy czekać na wymarzone i wyczekane piii.

Łowisko to ma wielkość 16 ha, a głębokość dochodzi do 20 m. Atutem jest również niedalekie położenie od Trójmiasta czy Bytowa.

Czy to wszystkie godne polecenia łowiska pomorskie? Oczywiście, że nie! Jednak te, ze względu zarówno na opinie wędkarzy, którzy co roku wracają i ponownie rezerwują, jak i pełne oblężenie w sezonie, świadczą o tym, iż właśnie te łowiska należą do jednych z najpopularniejszych w województwie pomorskim!

Jeśli chcecie coś dodać, zostawcie komentarz lub skontaktujcie się z nami przez facebooka.

Maja Gronowska-Domiter

Podobne wpisy

Powiadomienie
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
error: Strona jest zabezpieczona
0
Skomentuj łowiskox