Menu Zamknij

Łowiska komercyjne wielkopolskie

Łowisko U Roberta

Przegląd wybranych łowisk

Najlepsze, najciekawsze łowiska komercyjne wielkopolskie?

Jeśli zadaliście sobie właśnie to zapytanie, postaram się na nie odpowiedzieć, zbierając informacje na temat zbiorników wśród internautów, na forach, jak i bazując na własnym doświadczeniu 😊 Zatem zaczynamy!

Gdzie na ryby? Jakie łowiska komercyjne wielkopolskie są warte odwiedzenia?

Mam dla was kilka ciekawych propozycji, gdzie możecie spróbować swoich sił i zapolować na wymarzone ryby.

Łowisko Fiszka

Pierwszym łowiskiem komercyjnym godnym polecenia i często wymienianym jeśli chodzi o Wielkopolskę jest, nie za duży, zbiornik „Fiszka”. Akwen ten leży pomiędzy Środą Wielkopolską a Śremem. Ogromnym atutem tej wody jest fakt, iż możemy łowić tam różnymi technikami: od spławika, poprzez spinning, feeder oraz karpiarstwo. Kolejnym plusem- różnorodność gatunków. W wodzie pływają zarówno dorodne płocie, karpie, jesiotry jak i wiele innych gatunków.
Jeśli dodać do tego fakt, iż właściciel udostępnia możliwość wędkowania cały rok i całą dobę, do niektórych stanowisk dojazd jest samochodem, a i gdzieniegdzie znajdziemy prąd na swojej miejscówce, można by pokusić się o stwierdzenie, iż znaleźliśmy wodę idealną. 😉
Wisienką na torcie niechaj będzie, że na łowisku obowiązuje zasada „no kill”. Malkontentom nadmienię, iż nie jest to do końca typowa „wanna” z rybami. Głębokość wody miejscami sięga 10 m, zatem wypracowanie przyzwoitych wyników, nie jest tak oczywiste.

Jezioro Korzecznik

Kolejnym polecanym zbiornikiem jest jezioro Korzecznik. Położone jest w okolicy Kłodawy, Koła czy Izbicy Kujawskiej. Jest to naturalny akwen, około 25 hektarowy. Opiekunowie dopuścili możliwość łowienia różnymi technikami ( spinning, spławik, grunt ), w związku z czym, jest ono dostępne dla większości wędkarzy. Akwen jest monitorowany i ogrodzony, co gwarantuje bezpieczeństwo nad jeziorem. Dodatkowo, aby czas spędzony nad wodą, upłynął w komfortowych warunkach, oddano do dyspozycji osób wędkujących toalety, prysznice, miejsce do podładowania akumulatorów czy telefonów. Można również wypożyczyć, za dodatkową i niewielką opłatą, łódkę. Na łowisku jest dokładnie 13 stanowisk dwuosobowych, a cały zbiornik otacza las. Mając na uwadze łowiska komercyjne wielkopolskie, jest to zdecydowanie punkt warty odwiedzenia.

Stawy Kulesza

Następnym łowiskiem, które często pada w odpowiedzi na pytanie gdzie jechać na ryby w województwie wielkopolskim są Stawy Kulesza. Zacznę może trochę przekornie, od minusa ( dla jednych minus, dla innych plus 😊 ). Jest to łowisko na którym często odbywają się zawody. Proponuję każdorazowo sprawdzić zarówno na stronie łowiska ( jak i w naszym kalendarzu zawodów wędkarskich), czy w wybranym przez nas terminie, nie ma żadnej imprezy wędkarskiej na tej wodzie. Stawy znajdują się pomiędzy Wolsztynem, a Nowym Tomyślem.

Cały kompleks składa się z 7 stawów, jednak do dyspozycji wędkarzy udostępniono trzy z nich. Łącznie, przygotowano 100 stanowisk wędkarskich!!! Pierwszy ze stawów zwany „rodzinnym” daje możliwość połowu i zakupu złowionej ryby. Drugi zbiornik jest łowiskiem „no kill” ( złów i wypuść ). Można tutaj łowić całą dobę, a dla wędkarzy udostępniono 30 stanowisk. Ostatni ze zbiorników wykorzystywany jest głównie pod zawody wędkarskie ( 38 stanowisk ). Zdecydowanym atutem tego łowiska jest dostęp do gastronomii, toalet, do wody czy prądu. Są tez miejsca do grillowania, stoliki i ławeczki, dzięki czemu woda ta nadaje się świetnie do wyjazdu na ryby całą rodziną 😊

Łowisko u Roberta

Niedaleko Konina, Ślesina, Łążyna czy Kleczewa znajduje się łowisko„ u Roberta” składające się z czterech stawów.
Dla wędkarzy dostępna jest część z nich. Cały obszar ma ponad 24 ha. Teren jest zabezpieczony. Minusem tej wody, jest fakt, iż samochód zostaje na parkingu. Tutaj, jednak, opiekunowie świetnie rozwiązali ten problem i na stanowiska wraz z gratami dowiozą nas meleksem. 😉
Na tych stawach również dozwolone są różne metody połowu, zatem nie jest to zbiornik zamykający się jedynie dla poszczególnych wędkarzy.

Radzę  jednak uważać, gdyż w wodzie pływają naprawdę niezłe okazy ryb i to w sporej ilości! Można tutaj łowić w dzień lub zostać na nockę czy cały weekend. Na terenie przygotowano dla wędkarzy prysznic i toaletę, na niektórych stanowiskach ( za dodatkową opłatą) mamy dostęp do prądu. Przygotowano również ławeczki i stoliki z zadaszeniami. Po uzgodnieniu z opiekunem, nie ma problemu aby przyjechać z przyczepą campingową ( co jest dla mnie ogromnym plusem!). Iiiii co jeszcze bardzo istotne, gdybyśmy zgłodnieli, na łowisko dowożona jest pizza z pobliskiej pizzerii. Gdyby zabrakło nam podstawowych akcesoriów czy zanęt, na terenie znajduje się również sklepik wędkarski. Ogólnie łowisko na wielki plus, nie tylko z opowieści, ale i z autopsji 😊

Łowisko Mąkolno

Ostatnią wodą, którą tutaj polecę, również patrząc przez pryzmat informacji, komentarzy w Internecie, jak i z autopsji, jest Łowisko Mąkolno. Znajduje się niedaleko takich miejscowości jak: Konin, Koło, Sompolno czy Izbica Kujawska. Otaczające drzewa sprawiają, że widoki są wręcz malownicze. Sama woda również jest piękna. Mamy tutaj wspaniałe wysepki z roślin, piękne miejsca do połowu lina czy na typową zasiadkę karpiową. Łowisko to jest połączeniem stawu z wodami potorfowymi. Nie jest to łatwy zbiornik, ale cierpliwość popłaca, gdyż w wodzie pływają piękne okazy ryb! Rekord łowiska wynosi niecałe 30 kg!!!

Właściciel wody bardzo pomocny i miły, można wiele się od niego dowiedzieć, jak i po prostu podyskutować na różne tematy. Ponownie dozwolone są na tej wodzie różne metody połowu, a przyjazd z przyczepą nie stanowi problemu. Jednak stanowisk do jej ustawienia nie jest za wiele, zatem warto skonsultować czy są one dostępne w danym momencie. Można umówić się na połów jedynie dzienny lub zostać dłużej. Żona właściciela przygotowuje, za dodatkową opłatą, obiady dla wędkujących, zatem my możemy oddać się jedynie swojej pasji. 😊

Problematyczny może być jedynie wyjazd z przyczepą z łowiska po obfitych opadach, jednak przy pomocy innych wędkarzy, jak i właściciela, udało nam się pokonać i tą niedogodność 😉

Mam nadzieję, iż opisane przez przeze mnie tutaj łowiska komercyjne wielkopolskie, pomogą podjąć decyzję, na którą wodę warto wybrać się planując wędkarski wyjazd. Oczywiście, nie są to wszystkie komercje dostępne w Wielkopolsce. Moim zdaniem, jednak, wody te są godne odwiedzin jako jedne z pierwszych w tym rejonie!  A jakie są wasze ulubione miejsca połowu w tej części Polski?

Jeśli uważasz, że jakieś łowisko zdecydowanie powinno znaleźć się na tej liście, daj nam znać. Zostaw komentarz lub skontaktuj się z nami przez facebooka.

Maja Gronowska-Domiter

Podobne wpisy

Powiadomienie
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
error: Strona jest zabezpieczona
0
Skomentuj łowiskox