Menu Zamknij

Największe zawody karpiowe w Polsce

Czy słyszeliście już o zawodach wędkarskich, w których do wygrania jest niebagatelna suma 250 tysięcy w gotówce??? Tak, to są ZDECYDOWANIE największe zawody karpiowe w Polsce!

Jeśli nie, to właśnie możecie o nich się tutaj kilka słów dowiedzieć! Jeśli tak, to zapewne już jesteście zapisani na te zawody czyli Karpiową Ligę Mistrzów (lub International Carp Champions League – ICCL).

Sama idea oraz zarys imprezy powstał, według organizatorów, już jakiś czas temu. A obecnie wprowadzana jest w życie za pomocą Fundacji „Pomorskie Zrzeszenie Wędkarskie”.

I tak, w 16 eliminacjach na terenie całej Polski, spotka się łącznie 240 drużyn! W każdej z nich weźmie udział 15 teamów.

A co jest takiego innowacyjnego w tym wydarzeniu?

Po pierwsze i może nie najważniejsze, nagrody. Tak jak wspomniałam, zwycięzcy finałowej rozgrywki zgarną 250 tys. złotych, ale i kolejne miejsca zostaną sowicie wynagrodzone. „Inwestując” jedyne 2500 złotych od drużyny (po zmianie wysokości wpisowego), możecie wygrać 100 razy więcej :). Łączna pula finansowa to 500 tysięcy złotych! Nadmienię również, iż opłata wpisowego obejmuje ewentualny start w finale.

Po drugie- sama formuła. Nie było w naszym kraju jeszcze chyba takich rozgrywek karpiowych. Podział na 16 łowisk sprawia (w większości kompatybilnych z województwami), iż każdy może spokojnie dojechać na zawody, nie przemierzając całego kraju w tym celu.

Dalej- z 15 drużyn aż 3 przechodzą do finału! Co oznacza, iż każda drużyna ma czysto statystycznie 20% szans na awans!

Kolejna innowacja- fakt iż team runer jest prawowitym zawodnikiem! Może łowić, pomagać, tańczyć i śpiewać 😉 Byle w obrębie stanowiska 😀

Finał imprezy zostanie rozegrany w województwie wielkopolskim na jeziorze Bytyńskim.

Poza nagrodami finansowymi, organizatorzy przygotowali jeszcze kilka innych niespodzianek, o których my już wiemy, ale na ten moment nie możemy jeszcze ich ujawnić 😉 W miarę uchylania rąbka tajemnicy, postaramy się dodać tutaj kilka tych najważniejszych.

Poniżej lista łowisk, na których odbędą się eliminacje wraz z terminarzem

Największe zawody karpiowe w Polsce

Więcej informacji na temat tej imprezy znajdziecie pod tymi linkami:

Karpiowa Liga Mistrzów

FB Fundancji i zawodów

Zapisać możecie się pod adresem:

mk.pomzw@gmail.com

Każdy mail powinien zawierać:

województwo w jakim chcecie brać udział w eliminacji
nazwa drużyny
kraj pochodzenia
imię i nazwisko kapitana

Myślę, iż każdy karpiarz, który lubi rywalizację, powinien zapoznać się z tą propozycją i zdecydowanie rozważyć udział w tych zawodach. Wszak to największe zawody karpiowe w Polsce w roku 2023!

A tutaj oficjalny plakat zawodów, który może rozbudzi wyobraźnię i namówi was do startu 😀

Największe Zawody Karpiowe

Podobne wpisy

Powiadomienie
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze
error: Strona jest zabezpieczona
0
Skomentuj łowiskox