Menu Zamknij

Sport Fishing in Norway dołączyło do Programu Fishing VIP i posiadaczom karty oferuje

aż 20 % rabatu na wyprawę !

A TUTAJ KILKA SŁÓW NA TEMAT WYPRAW, PRZEWODNIKA I TEGO CO WAS CZEKA 🙂

Witaj !

Sport Fishing in Norway organizuje wyprawy wędkarskie na rzeki i jeziora w Norwegii. Tym razem zapraszam nad rzeki Aagaardselva (czyt. ogoszelwa) i Glomma w sezonie od 01.06  do 31.08 na południu Norwegii, gdzie będziemy łowić łososie (często przyławiają się szczupaki, okonie, sandacze, klenie, oraz pstrągi). 

Krótko o mnie

Mieszkam i wędkuję w Norwegii na stałe od 10 lat. Sportem wędkarskim zajmuję się już 33 lata. Zdobyłem spore doświadczenie w metodzie spinningowej a także muchowej SH oraz DH a także podlodowo. Uczyłem się od Norweskich wędkarzy i z chęcią podzielę się tą wiedzą z Tobą. Po prostu uwielbiam polować na łososiowate i szukam ich w rzekach, jeziorach i morzu przez prawie cały rok.

Kilka słów o rzekach Glomma i Ågårdselva

Ågårdselva to rzeka w gminie Sarpsborg w Østfold . Ma długość 5,6 km i wypływa z Vestvannet przez Sølvstufossen i wpada do Visterflo poniżej Solli. Mamy tam do dyspozycji 12 miejscówek, gdzie może łowić kilku wędkarzy w tym samym czasie ( w zależności od miejsca). Ta rzeka słynie z dużych łososi nawet 20 kg najczęściej łowionych w czerwcu.

Glomma to najdłuższa rzeka w Norwegii, gdzie w tej samej gminie Sarpsborg, blisko zlewni do morza, łowimy na około 1,5 km odcinku tej rzeki mając do dyspozycji 3 miejsca. Z tej rzeki łowi się dużo ryb średniej wielkości przez cały sezon.

Co tu możesz złowić ?

RYBĘ ŻYCIA ! Pomimo, że to stosunkowo krótkie odcinki rzek, co sezon łowi się tutaj kilka dużych okazów nawet 20 kg. Nie jest to łatwe, ponieważ wiele ryb się traci ze względu na charakter rzeki (silny nurt wody na początku sezonu, gdzie bywa zrzut wody z tamy nawet  200 m3/s ułatwia rybą ucieczkę. Niestety strzelają żyłki lub prostują się kotwice. Dodatkowo wędkarzu, samo skuszenie ryby do ataku przynęty  także nie zdarza sie co dziennie. Musisz pamiętać, że możesz nie mieć nawet brania przez tydzień ale może być i tak, że złowisz dwie dziennie. Takie są ryby łososiowate, to sport dla cierpliwych.

A na dowód, że da się te ryby skutecznie łowić, poniżej prezentuję kilka zdjęć ryb złowionych tylko z tych rzek przez różnych wędkarzy.

Przepisy i zasady wędkowania

Można zabierać tylko samce, samice sa chronione przez cały sezon. W lipcu i sierpniu w górnych odcinkach Aagaardselva jest dozwolona tylko mucha (dla spinningistów jest sporo miejsca w dolnych partiach rzeki). Jak zapewne zauważyłeś po fotkach, ryby z przeznaczeniem do wypuszczenia, muszą być trzymane do zdjęcia za ogon a głowa w wodzie tak by jak najmniej je uszkodzić.

Dozwolone metody to Spinning, muchowe jednoręczne i dwuręczne. Wszystkie przynęty sztuczne. Jedyną dozwoloną żywą przynętą jest czerwony robak/rosówki.

Tylko żyłka i to grubości minimum 0,40 (plecionki są zabronione) ale znam wędkarzy, którzy używają 0,60. Optymalna na początek sezonu będzie 0,50 z długością 150 m na szpuli.

Tylko wzmacniane kotwice/haczyki na łososie z zadziorem lub bez (zadzior zależy od Ciebie)

Co zapewniam

Transport z lotniska w obie strony, musisz kupić bilet na lot do Oslo Gardermoen na piątek wieczorem skąd Cię odbiorę i zawiozę na kwaterę. Najlepiej przyjechać na min tydzień.

Kwatera to domek w lesie zdala od sąsiadów 10 min jazdy od rzeki. Kuchnia, łazienka i sypialnie (łóżka piętrowe). Dostępne 4 miejsca sypialne.

Licencję rządową i na rzekę oraz dezynfekcja ubrań i sprzętu(tutaj ogarniam wszystko), duży podbierak w pogotowiu po mojej stronie.

Pokażę Wam wszystkie miejscówki, wytłumaczę jak gdzie i na co.

Ceny w koronach Norweskich

Czerwiec – 14 000,- za 7 dni   (to około 5 000 zł)

Lipiec – 12 000,- za 7 dni

Sierpień – 10 000,- za 7 dni

Jeden dzień – 2 000,- nok

Jeżeli jesteś zainteresowany to wpłacasz zaliczkę w kwocie połowy ceny na konto poniżej.  Jeżeli chcesz wpłacić w złotówkach, wystarczy że przeliczysz tą kwotę według kursu walut z danego dnia.

Nr konta:  LT583250031810095896

BIC/SWIFT:  REVOLT21

BIC:  BARCGB22

Do zobaczenia nad wodą, pozdrawiam Tadeusz.

Szczegóły tej niesamowitej przygody i KONTAKT znajdziecie na ich Facebooku!

error: Strona jest zabezpieczona